path1 ico

Path2Integrity: jak uczyć rzetelności naukowej?

25 lutego o godz. 11:00 rozpocznie się kolejny darmowy webinar z cykl „Dialogi Path2Integrity”. Głównym tematem będą kwestie związane z wdrażaniem szkoleń z zakresu rzetelności i etyki badań naukowych w Europie. Więcej
ludzie ico

Prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego

Minister Edukacji i Nauki ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Prognoza została przygotowana w oparciu o dane zebrane i opracowane m.in. przez ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych Więcej
Zmiana zawodowa ico

Zmiana zawodowa tematem najnowszej książki wydanej przez Instytut Badań Edukacyjnych

Zmiana zawodowa. Wielkie wysiłki w imię niepewnych efektów to etnograficzny opis doświadczeń ludzi, którzy zmienili miejsce pracy i branżę. Książka powstała w oparciu o wielogodzinne wywiady pogłębione. Autorami są Michał Danielewicz i Kamila Hernik z Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
path1 ico

Path2Integrity: rzetelność badawcza ważna jak nigdy dotąd

Zachęcamy do korzystania z innowacyjnego rozwiązania edukacyjnego promującego rzetelność badawczą, przygotowanego w ramach międzynarodowego projektu Path2Integrity, w którym bierze udział Instytut Badań Edukacyjnych. Nad kursem online pt. „Rzetelność badawcza z P2I” (Learning P2I )” patronat objęła Mariya Gabriel, komisarz europejska ds. Innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Więcej
zintegrowana strategia ico

Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030: Rada Ministrów zatwierdziła część szczegółową

Dokument został opracowany w wyniku szerokich konsultacji, rekomendacji raportu „Strategia Umiejętności OECD: Polska” oraz m.in. założeń Nowego Europejskiego Programu na rzecz Umiejętności. W prace nad ZSU zaangażowane były ekspertki i eksperci IBE. Więcej
Spotlight on VET PL 2019 ico

Kształcenie i szkolenie zawodowe w Polsce – w pigułce

Broszura opisuje w syntetyczny sposób kluczowe elementy i organizację polskiego systemu kształcenia i szkolenia zawodowego, a przygotowana została przez IBE w ramach projekty ReferNet Polska. Więcej

Path2Integrity Dialogue webinar 25.02.2021

Prelegentami i prelegentkami będą: Karim Mahmoud (dyrektor zarządzający w Inspire Alliances), Eva Casamitjana (koordynator naukowy w ISGlobal) i Jonas Åkerman (Sieć urzędników ds. etyki i badań naukowych (ERION) i członek przedstawicieli rady interesariuszy Path2Integrity).

Udział w wydarzeniu "Implementation of Research Integrity and Ethics Training: A perspective from EARMAs Ethics and Research Integrity Officer Network (ERION)” jest bezpłatny (link do rejestracji). Webinar odbędzie się w języku angielskim.

Path2Integrity Dialogue webinar 25.02.2021 2

Temat webinaru zostanie przedstawiony z perspektywyEuropejskiego Stowarzyszenia Menedżerów i Administratorów Badań (EARMA). Instytucja ta reprezentuje społeczność kierowników i administratorów badań w Europie.Jego członkowie pełnią wiodącą rolę w budowaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA). EARMA jest łącznikiem między organizacjami finansującymi badania a społecznością naukową, niwelując różnice kulturowe i prawne między krajami oraz między środowiskiem akademickim a przemysłem, uczestnicząc w konsultacjach politycznych i zarządzając sprawnymprowadzenie projektów badawczych. Z kolei ERION, którego reprezentant weźmie udział w webinarze, to otwarta społeczność naukowców, zajmująca się praktyczną i wdrożeniową stronę etyki i uczciwości badawczej. Społeczność jest wsparciem dla wszystkich, którzy muszą zapewnić zgodność, wydajność, funkcjonalność, uczciwość i solidność praktyk i procesów w swojej organizacji.

Path2Integrity i kultura uczciwości badawczej

Celem Path2Integrity jest poprawa jakości badań, zwiększenie ich społecznego znaczenia, a także wzmocnienie kultury rzetelności naukowej jako integralnej części badań i innowacji.

Path2Integrity wspiera formalne i nieformalne metody uczenia rzetelności naukowej i przyczynia się do stworzenia kultury uczciwości badawczej. Robi to poprzez stworzenie materiałów do nauki integralności badań, wdrożenie wzorcowych ścieżek edukacyjnych wraz z metodami oceny oraz podnoszenie ogólnej świadomości na temat rzetelności w badaniach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Path2Integrity oraz w mediach społecznościowych projektu: Twitter | Facebook.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp