fot kk 2

Halo, tu Ziemia! Rozmowa z Katarzyną Kalinowską-Sinkowską o nauce, fake newsach i pożytkach z wątpliwości

Obserwujemy wysyp fake newsów i teorii, które doskonale udają dyskurs naukowy, opakowane są w pseudonaukowy język i podają spreparowane lub anegdotyczne dowody, które imitują dowody naukowe – mówi dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
Forum IR Logowww ico

ZSK nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Projekt „Wsparcie rozwoju ZSK…” realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych został nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021. Więcej
grafika KONFERENCJA IT ico

Konferencja “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”

Wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny, wirtualne targi umiejętności poświęcone branży IT – to wszystko 28 kwietnia 2021 podczas organizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych konferencji “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”. Więcej
153610154 3513684072189249 5722951556211783948 o

Ruszyła ogólnopolska kampania „Kwalifikacje 2025+”

Inicjatywa „Kwalifikacje 2025+” ma na celu wsparcie uczniów i studentów w nabywaniu dodatkowych kwalifikacji umożliwiających im lepszy start na rynku pracy oraz promocję idei uczenia się przez całe życie. Bezpłatne vouchery na przystąpienie do certyfikowanych egzaminów VCC otrzyma w sumie 1000 uczniów i studentów. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
II KLS grafika ico

Spotkanie Klubu Liderów Studenckich

31 marca br. odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Liderów Studenckich, a jednym z gości będzie dr hab. Łukasz Arendt, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych, który opowie o rynku pracy w kontekście pandemii. Więcej
Zmiana zawodowa ico

Zmiana zawodowa tematem najnowszej książki wydanej przez Instytut Badań Edukacyjnych

Zmiana zawodowa. Wielkie wysiłki w imię niepewnych efektów to etnograficzny opis doświadczeń ludzi, którzy zmienili miejsce pracy i branżę. Książka powstała w oparciu o wielogodzinne wywiady pogłębione. Autorami są Michał Danielewicz i Kamila Hernik z Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

Skąd pomysł na kampanię?

Funkcjonowanie w dzisiejszych, dynamicznych i niepewnych czasach wymaga od ludzi wielu umiejętności i elastyczności zawodowej. Nieustannie zmienia się zapotrzebowanie na przeróżne kompetencje zawodowe, a także kompetencje społeczne, coraz częściej wskazywane przez pracodawców jako deficytowe. Jedne profesje znikają, a inne ulegają transformacji. Pojawiają się zawody zupełnie nowe, wymagające od pracowników odmiennych niż dotychczasowe zestawów wiedzy i umiejętności. Aby skutecznie odnaleźć się na rynku pracy i dać sobie szansę na satysfakcjonujące zatrudnienie trzeba stale poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe kwalifikacje potwierdzone wiarygodnym certyfikatem.

Bezpłatne vouchery

W ramach kampanii 600 uczniów pierwszych i drugich klas szkół ponadpodstawowych otrzyma bezpłatnie voucher umożliwiający podejście do certyfikowanego egzaminu z kwalifikacji VCC:

·       „Grafik komputerowy”

·       „Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D”

·       „Kompetencje społeczne”

·       „Multimedia w reklamie”

·       „Własny biznes – jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą”

Każda szkoła, która zgłosi minimum 10 uczniów ma szansę na zdobycie nagród w postaci drukarki 3D lub 10 tabletów graficznych. Nagrody otrzymają szkoły z najwyższą zdawalnością egzaminów uzyskaną przez uczniów w zgłoszonej przez siebie grupie i wybranej kwalifikacji.

Dla studentów pierwszego lub drugiego roku na dowolnych kierunkach studiów przewidziano łącznie 400 voucherów z kwalifikacji:

·       „Własny biznes – jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą”

·       „Inspektor ochrony danych”

·       „Zarządzanie projektami”

·       „Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D”

·       „Grafik komputerowy”

·       „Kompetencje społeczne”

·       „Trener VCC”

Zapisani do kampanii uczestnicy oprócz podejścia do egzaminu otrzymają także podręcznik VCC umożliwiający samodzielne uzupełnienie wiedzy w obszarze danej kwalifikacji.

Weź udział!

Kampania potrwa do 31 października br.

Szczegóły oraz zgłoszenia na stronie kampanii www.kwalifikacje2025.pl.

Organizatorem kampanii jest Fundacja VCC, która jako pierwsza instytucja w Polsce włączyła do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) kwalifikację rynkową („Montowanie stolarki budowlanej”) oraz uzyskała uprawnienia do certyfikowania tej kwalifikacji. Obecnie jest podmiotem rynkowym uprawnionym do certyfikowania 13 kwalifikacji rynkowych włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp