zintegrowana strategia ico

Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030: Rada Ministrów zatwierdziła część szczegółową

Dokument został opracowany w wyniku szerokich konsultacji, rekomendacji raportu „Strategia Umiejętności OECD: Polska” oraz m.in. założeń Nowego Europejskiego Programu na rzecz Umiejętności. W prace nad ZSU zaangażowane były ekspertki i eksperci IBE. Więcej
Spotlight on VET PL 2019 ico

Kształcenie i szkolenie zawodowe w Polsce – w pigułce

Broszura opisuje w syntetyczny sposób kluczowe elementy i organizację polskiego systemu kształcenia i szkolenia zawodowego, a przygotowana została przez IBE w ramach projekty ReferNet Polska. Więcej
New TIMSS2019 Logo

Znamy raport z międzynarodowego badania TIMSS 2019

Badanie TIMSS przeprowadzono w Polsce w kwietniu i maju 2019 r. Objęto nim 4 882 uczniów z 270 oddziałów ze 149 wylosowanych szkół podstawowych. Stanowili oni reprezentatywną próbę populacji czwartoklasistów.   Więcej
neuronauka ico

Neuronauka i edukacja: przegląd interwencji i podejść edukacyjnych korzystających z osiągnięć neuronauki

Jak odkrycia nauk zajmujących się funkcjonowaniem ludzkiego mózgu i umysłu mogą wpłynąć na praktykę edukacyjną? Pod patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych ukazało się polskie tłumaczenie raportu na temat neuroedukacji, które odpowiada na to pytanie.  Więcej
logo ibe ico

Podsumowanie panelu "Rynek pracy w dobie pandemii - kryzys czy rozwój? Nowe kwalifikacje, trendy, szanse”

"Rynek pracy w dobie pandemii - kryzys czy rozwój? Nowe kwalifikacje, trendy, szanse” – to tytuł panelu dyskusyjnego, który w dniu 2 grudnia 2020r. otworzył tegoroczne Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2020. Organizatorkami panelu były Liderki z Regionalnego Centrum ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w regionie łódzkim: dr Dorota Nawrat-Wyraz i Martyna Kruszyńska-Ostrowska. Panel był pierwszym wspólnym przedsięwzięciem partnerstwa na rzecz wdrażania ZSK zainicjowanego w regionie łódzkim. Więcej
New TIMSS2019 Logo

TIMSS 2019 – znamy wyniki międzynarodowego badania

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło dane dotyczące Międzynarodowego Badania Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych (TIMSS) 2019. Polscy uczniowie klas czwartych zajęli w nim 26. miejsce w matematyce i 16 w przyrodzie. Więcej

Ireneusz Baranowski

Ireneusz Baranowski fotoJest wieloletnim pracownikiem samorządowym. Pracował w administracji rządowej oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP) w Grudziądzu, gdzie przeszedł szczeble kariery od młodszego referenta do zastępcy dyrektora PUP. Doświadczenie w obszarze rynku pracy to nie tylko praca w urzędzie. Był również członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Grudziądzu i Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Toruniu.

Urodził się w 1970 roku w Grudziądzu. Ukończył elektronikę i telekomunikację w Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, jest magistrem inżynierem o specjalności: systemy telekomunikacyjne oraz absolwentem studiów podyplomowych: Zarządzanie zasobami ludzkimi (2007), Przedsiębiorczość. Ekonomia w praktyce (2015), Master of Business Administration (2020). Ukończył także wiele szkoleń.

W latach 2008–2016 był ławnikiem w Wydziale IV Pracy w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. W 2011 r. decyzją Prezydenta RP został odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

W 2016 r. przeprowadził się do Warszawy, gdzie objął stanowisko Dyrektora Departamentu Funduszy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które piastował do czerwca 2020 r. W tym czasie, jako Przewodniczący Komitetu Sterującego, odpowiadał za realizację projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Wypracowanie metodologii i wdrożenie monitorowania efektywności zatrudnieniowej podstawowych form aktywizacji zawodowej bezrobotnych w okresie dłuższym niż 12 miesięcy od zakończenia działań urzędu”.

W Instytucie Badań Edukacyjnych Ireneusz Baranowski odpowiada za realizację projektów dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Jego zainteresowania pozazawodowe to sport (zimą można go spotkać na stoku narciarskim), motoryzacja i turystyka górska. Żona Katarzyna pracuje w organizacji pozarządowej, a syn Marcin jest studentem.