IBE przy edukacyjnym okrągłym stole

W piątek 26 kwietnia w Warszawie odbyła się inauguracja Okrągłego stołu edukacyjnego”. W najbliższy wtorek rozmowy będą kontynuowane w formule tzw. podstolików tematycznych. Jedną z instytucji zaproszonych do udziału w wydarzeniu jest Instytut Badań Edukacyjnych.

Okrągły stół edukacyjny” to inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego. W piątkowej sesji plenarnej udział wzięli przedstawiciele środowisk zajmujących się edukacją, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządów oraz członkowie organizacji pozarządowych. Dyskusja koncentrowała się wokół czterech tematów: uczeń, nauczyciel, jakość edukacji i nowoczesna szkoła. Sesję otworzyło przemówienie Prezesa Rady Ministrów, który zaznaczył: Oświata wymaga inwestycji, ale też reform na miarę XXI wieku, polska szkoła nie może pozostać w epoce kredy”.

Kolejne rozmowy odbędą się we wtorek 30 kwietnia o godzinie 11:00 w centrum konferencyjnym na Stadionie Narodowym. Debatujący będą omawiać 5 tematów w formule tzw. podstolików: Nauczyciel w systemie edukacji”, Jakość edukacji”, Nowoczesna szkoła”, Uczeń w systemie edukacji” oraz Rodzic w systemie edukacji”. Z ramienia Instytutu Badań Edukacyjnych w rozmowach udział wezmą:

• dr hab. Piotr Stankiewicz, dyrektor IBE, który zasiądzie przy podstoliku tematycznym nr 3 Nowoczesna szkoła”,
  • dr Dominika Walczak, która zasiądzie przy podstoliku tematycznym nr 1 Nauczyciel w systemie edukacji”,
  • dr Michał Sitek, który zasiądzie przy podstoliku tematycznym nr 2 Jakość edukacji”.