IBE partnerem III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej “Talenty”

Już 6 kwietnia w Lublinie odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Metodyczna pod tytułem “Zafascynowani talentami. Skuteczne wspieranie rozwoju dzieci zdolnych”. Jednym z partnerów wydarzenia jest Instytut Badań Edukacyjnych.

Celem konferencji jest zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie wspierania rozwoju dzieci zdolnych oraz zwrócenie uwagi na konieczność zaopiekowania się uczniami, którzy przejawiają specjalne potrzeby edukacyjne. Organizatorzy, czyli lubelski Zespół Szkół nr 12, wyraża nadzieję, że wydarzenie stworzy platformę do wymiany pomysłów i doświadczeń dotyczących rozwoju dzieci zdolnych, wpisując się w proces podnoszenia jakości edukacji zarówno w perspektywie regionalnej jak i ogólnopolskiej.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, metodyków, pracowników kuratoriów oświaty, ośrodków doskonalenia nauczycieli oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych. W ramach wydarzenia odbędzie się sesja wykładowa oraz liczne warsztaty tematyczne.

Organizatorzy zapewniają każdemu z uczestników udział w dwóch warsztatach z ponad 20 dostępnych.

Konferencja odbędzie się Zespole Szkół nr 12, mieszczącym się przy ul. Sławinkowskiej 50 w Lublinie. Początek wydarzenia planowany jest na godz. 9:30.